Rowery męskie z Holandii

Przedstawione rowery nie są do sprzedania ,            jest to tylko galeria zdjęć pogladowych .

 

Wszystkie marki i firmy Holenderskie produkowały rowery dla Pań i Panów, do naszych czasów zachowało się wiele ciekawych egzemplarzy nie które w bardzo dobrym stanie. Możesz tu zobaczyć kilka ładnie odrestaurowanych rowerów męskich - Zapraszam .                                 

       Gazelle    

 

    TRIMSPORT 

Gazelle królowa rowerów Holenderskich produkowała bardzo ładne rowery damskie i męski zwłaszcza starsze modele z hamulcami bębnowymi na cięgnach.

Dość dużo egzemplarzy w przyzwoitym stanie dotrwało do naszych czasów, cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem miłośników rowerów Retro .

Na szczęście do tej pory można kupić w Holandii jeszcze dość dużo części do nich co powoduje możliwość dalszego ich urzytkowanja jeszcze przez wiele lat.

Biorąc po uwagę ich solidną konstrukcję i solidne materiały użyte do ich produkcji ,rowery te są prawie nie zniszczalne , warto zapłacić więcej kasy by kupić taki rower  bo starczy on jeszcze na następne może 2 ,3 pokolenia.To wyjątkowy projekt w części robiony w mojej pracowni , modernizacji zwykłego roweru firmy Gazelle by wyglądał wyjątkowo .
Rower ma nowy lakier,odnowione chromy piękne siodło Primus Lepper odnowione własnoręcznie .
Jednym z ciekawszych elementów jest stare nosidełko z lat 80 tych zmodernizowane odnowione  przytwierdzone do przedniego bagażnika wygląda fantastycznie. Właściciel roweru Witold poświęcił dużo czasu ,kasy i zaangazowanja by osiągnąć taki efekt - ale twierdzi że było warto - to jeden z ładniejszych egzemplarzy jakie widziałem.
Zobacz i Ty może będzie to inspiracją by zmienić coś w swoim rowerze ....

EMPO


To bardzo stara firma rowerowa w Holandii ,te rowery są bardzo ładne dystyngowane i z klasą .Firma dbała o przyzwoity wygląd wykończenie i dodatki firmowane logiem fabryki .Takie logo można znaleźć na kierownicy , dzwonku, tylnym błotniku i paru innych miejscach.

Nie zbyt dużo rowerów tej firmy można spotkać na naszym rynku rowerów Retro.

Kilka które miałem przyjemność odrestaurowywać były w dość nie ciekawym stanie. Ale to stara dobra marka godna polecenie miłośnikom starych rowerów ,bo są onebardzo ładne i jest ich mało co stanowi rarytas dla posiadacza .Ładnnie zachowany rower EMPO z lat 90 tych XX w.

                   UNION

 

Tej firmy nie trzeba nikomu z miłośników rowerów retro przedstawiać .To stara i znana firma Holenderska do obecnych czasów produkuje ładne,zgrabne i solidne rowery.Według mnie rowery UNION są jak wino - im starsze tym ładniejsze i leprze.

Miałem już doczynienja z wieloma ładnymi starymi egzemplarzami tej marki,stary dobry UNION to gwarancja wygodnej spokojnej jazdy - serdecznie polecam jest ich dość dużo na rynku rowerowym - przy zakupie patrz by było w nim jak najwięcej oryginału ,zwłaszcza osłony łańcucha które później trudno dobrać

 

Fotograficzny przegląd niektórych rowerów Holenderskich z mojej kolekcji .