Rowery - KALKHOFF

Kalkhoff to firma która może pochwalić się długą historią
W 1919 roku,Kalkhoff gdy miał 16 lat, założył własną firmę "Kalkhoff " zajmującą się głównie sprzedażą  części rowerowych i opon zajmował się tym sam w domu rodzinnym.   
Od ponad 90 lat rowery były produkowane i sprzedawane pod marką, Kalkhoff. 
To jest przykład jak firma z dostawcy części, głównie  opon rowerowych stał się jednym z najbardziej znanych i popularnych marek niemieckich producentów rowerów

.

___________________________________Na pierwszy Heinrich Kalkhoff pracować z domu rodzinnego na Kessener Weg w Cloppenburg. To właśnie było rozszerzenie, zbudowany jak stajnie, a około 250 metrów kwadratowych. Tylko osiem lat później miał już rozszerzonej rozszerzenie do tego stopnia, że ​​nie może pomieścić tylko biur, zakładów produkcyjnych, magazynowych i powierzchni sprzedaży, ale również sypialne za to 15 pracowników. Przez lata miejsce to było ciągle zmieniać i rozszerzone zarówno jako siły roboczej i produkcji wzrosła. Do wybuchu wojny 700.000 ramy rowerowe już produkowane w Cloppenburg. Zatrudniający 70, "Kalkhoff-Werke" była wówczas jednym z głównych pracodawców w tym regionie słabych gospodarczo. W miesiącach zimowych duża część społeczności wiejskiej był zatrudniony do koronki szprychy kół, dla wielu źródłem istotnych dodatkowych dochodów. W czasie wojny, jednak produkcja rowerów przyszedł w kompletnym bezruchu. Firma została zmuszona do budowy uzbrojenia (śruby zbroi).

Podobnie, we wczesnych latach powojennych, na rozkaz władz okupacyjnych, firma była jedynie prawo do produkcji produktów rolnych:

parowce ziemniaczanej do tuczu trzody chlewnej, które, nawiasem mówiąc, również dobre kadry wódki, ciężarówek przyczep i kuchenki. Dopiero w 1950 roku produkcja rowerów w centrum jeszcze raz. Bo to w tym czasie przemysł rowerowy doświadczonych ogromny boom popytu. Do tej pory firma zatrudniała 1200 osób do produkcji kierownicy, sztyce i kół. Nawet chainsets były perforowane i wykończone w firmie własny sklep galwanicznych. W tym czasie produkcja osiągnęła 5000 klatek na dobę. Firma nawet sprzedawane motorowerów i skuterów, koncentrując się w szczególności w sprawie wywozu rowerów i części rowerowych.

W 1970 roku, ze względu na duże zapotrzebowanie, firma buduje kolejną fabrykę z dnia na dzień na nieruchomości przemysłowe Cloppenburg (Emsteker Feld) - z własną bocznicą kolejową do 20 wagonów towarowych. To tu scentralizowanego magazynu dystrybucyjnego został ustanowiony. W 1972 roku firma mogła świętować swoje pięć milionów rowerów. Potem następuje lakierni, hali montażowej oraz budynku produkcyjnego, z którego rowery Kalkhoff udać się do wszystkich zakątków świata, nawet dzisiaj.

 

Zrudło; strona internetowa firmy.Męski rower Kalkhof z końca lat 90 tych z 5 biegową piastą